Jak vybrat tapety do bytu

Manželka začala být nespokojená se vzhledem našeho obýváku. Nevím moc, so ji tam může tak vadit, protože je to uplně normální obývák. bílé zdi, jedna béžová. Televize na stěně. Nijaká velká, sto centimentrů úhlopříčka. Lampa, stolek a menší sedačka, tak abychom se my dva na ni mohli pohodlně lehnout. No jako uznávám, že ty zdi nebyly uplně čisté. Vytáhla na mě, že bychom mohli vytapetovat. No to je něco pro mě. Málování uplně nesnáším, nějraději bych ho vždycky zadal odborníkovi, a ted dokonce ně jak tapetovat. Na mě to působí, že to je mnohem složitější než malování. Tak mě zaúkolovala, abych vybral dva odstíny a budou stejné vždy protější stěny. A nějaký vystouplý materiál, at to není uplně hladké.

Zabrousil jsem na google a vyjelo několik eshopu. A už sehnedé tapety bez vzoru na mě sypalo tisíce tapet. Jak začít ? Několikrát jsem ještě změnil eshop, protože nabídka i ceny jsou všude víceméně stejné, takže hledejte hlavně web s dobrým filtrem. Našel jsem šikovný webík, graficky nic moc, ale hledání super (vasetapety.cz). Zadal jsem si tedy barvu hnědou a jednobarevné vzory (tedy tapety celobarevné, bez vzoru). Jo, a už se neprodávají jen papírové tapety, ale frčí hlavně vliesové. Velká výhoda je lepení. Lepidlo totiž nanášíte pouze na zeď. U papírových, případně vinylových jste museli piplat i po tapetě, a to akorát naděláte bordel v pokoji. Takže jsem během dvou hodin vybral několik vzorů a s manželkou jsme se na dvou odstínech shodli.

Další věci, kolik rolí vliesové vliesové tapety koupit ? Návodů je několik, a počítal jsem tedy podle nich. Vyšlo mi ovšem přes 10 rolí. Maskar. Jedna místnost za 5000 Kč, a to si ještě musím udělat sám. Ale na tapety jsem nezanevřel a zavolal jsem do eshopu. Po nastíněnísituace o všech čtyřech vytapetovaných stěnách mi prodejce řekl, ať se vykašlu na tapetování všech stěn (sem si hned pomyslel, že by spíše měl tlačit na to, at koupím více). Prý si máme vybrat jednu maximálně dvě stěny a ty vytapetovat. Ostatní stěny nechat bílé. No manželka mi nevěřila, tak mu volala sama a to slyšelat to stejné. Nakonec jsme tedy zvolili tapetování jen jedné stěny, té hlavní, proti nichž je otočený gauč. Nejdřív se načisto vymaloval všechny čtyři stěny. Nechal dva zaschnout a pak přišly na řadu tapety koupené v tom eshopu (přišly krásně zabalené v krabici). Cena se smrskla na cca 1700, což už jde. Trvalo mi to asi půl den a myslím že se podařilo. Tapeta je tmavě hnědá, s vystouplými vroupky shora dolů. Spotřeboval jsem čtyři role a jednu krabičku lepidla za stovku. Oproti bílým stěnám je skutečně kontrastní a díky vroupkům to nevypadá jen tak obyčejně natřeně. Takže tapety mohu vřele doporučit. Jen to s nimi nepřehánějte a pamatujte staeé dobré: méně je někdy více.