Nové krámy do bytu

S každými Vánoci přibyde téměř do každé domácnosti nový krám, který je nevskusný a zpravidla i k ničemu. Možná si to ani neuvědomujete, už vám to přijde normální, ale postupně si vaše byty zahlcujete nejrůznějšími věcmi, kterýma vás ostatní podarují. Ve finále to vypadá tak, že máte byt sestaven z dekorací, obrázků, váziček, povlečení, nádobí které jste dostali. Tedy, váš byt je laděn do vkusu jiných lidí. To je nešvar který najdete téměř v každé domácnosti. Většinou tyhle věci dostáváme od rodičů, kteří vám hrozně potřebují do bytu něco koupit. Pak od různých návštěv. Rozhledněte se kolem a zkuste se zamyslet nad tím, co z vašeho bytu je skutečně vaše, co by jste tam chtěli mít. Ale opravdu jen to co sami chcete. Ne proto že to je památka na babičku nebo nějakou údálost. Nebo to máte vystavený jen aby jste nikoho neurazili. Jak z toho ven?

První co udělejte, oznamte celé rodině, že vám tyhle blbosti nemají kupovat a tahat do bytu. Ono to zafunguje a oni přestanou. To mám vyzkoušené. Tím také můžete získat zcela jiné dárky. Mohou vám dávat například kvalitní olej, exotické luštěniny a jiné potraviny, které si běžně nekupujete. Myslím že to je super řešení, rozhodně lepší než porcelánová vázačka s labutí

Zadruhé, pokuste se všech těchto nechtěných věcí zbavit. Nevadí že se budou ptát, kde to je. Spíše se vás raději ani nezeptají. To mi můžete věřit. Nejlépe když vemete obří černý plastový pytel a do něj nemilosrdně vše naházíte. Cokoli není váš styl, šup s tím do pytle. Sice s tím zabijete den, ale opět uvidíte stěny poliček a vytřete stoletý prach usazený mezi původní „výstavkou“. A když jsou ty Vánoce. Nebojte se to zahrnout do vánočního úklidu. On se totiž zase někdo najde, kdo si nedá říct a přinese vám domů nějaký porcelánový skvost. Či něco takového.