Předvánoční nákupy a shon, to chce hlavně klid

No dneska jsem vyrazil na nákupy, letos v podstatě poprvé. Pěkně dopoledne, kdy lidi jsou v práci a v obchodech bude krásně volno. A kulový. Sice pátek, ale pořád pracovní den a obchody plné lidí, nakupující úplně vše, co jim přijde po ruku.

Od svých rodičů jsem byl vychovaný to tak neprožívat. Samozřejmě dárky jsme dostávali taky, ale myslím, že se z toho naši nikdy nemuseli zbláznit. Jak vidím ty vystresované lidi v obchodech, tak fakt je i tohoto národa líto. Místo aby si navzájem koupili pár drobností a užili si předvánoční pohodu u punče, tak se plahočí s přeplněnými košíky a útrácejí mnohdy půjčené peníze. To jsou teda Vánoce. Samozřejmě se snaží se tohoto honu po věcech neúčastnit a v klidu si hledám dárky v internetových obchodech, nebo zařizuju telefonem zážitkový dárek (no přeci nebudu na vánoce kupovat žehlící prkno, byť by sehodilo).

Jediný lék na tuhle nákupní horečku bych vyřešil všasnými nákupy třeba už od září. Respektive si minimálně vymyslet dopředu dárky. Pak to šmelíte na poslední chvíli a kupujete blbosti. Jen aby pod tím stromkem něco bylo. Raději si užijte zdobení stromku s rodinou. Ale konec breků. Za pár dní to skončí a zase nastoupíme do našich norálních racionálně smýšlejících kolejí. Tak ať vás do té doby neodvezou. Hodně odolnosti vám přeju.